مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان

شنبه 18 دی‌ماه سال 1389

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومی اداره ‌کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام صفر قربانپور در هجدهمین نشست ستاد استانی ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی استان در دانشگاه آزاد واحد زاهدان بر برگزاری هر چه با‌شکوه‌تر مراسم اربعین و ماه صفر با رعایت مسائل ویژه و امنیتی تأکید کرد.

وی افزود: در ارزیابی‌های اخیر کشور با محوریت آسیب‌شناسی مراسم مذهبی، سیستان و بلوچستان جزو استان‌هایی بوده که کم‌ترین میزان آسیب فرهنگی و مذهبی را در اجرای برنامه‌ها داشته است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان ‌با اشاره به حوادث تروریستی اخیر در این استان بیان کرد: این حوادث کاهشی در اجرای برنامه‌های مذهبی نخواهد داشت و انجام کار پژوهشی در بررسی آسیب‌های مذهبی لازمه برگزاری این مراسم‌هاست.
قربانپور تصریح کرد: هماهنگی با دستگاه‌های امنیتی و فرهنگی در گرامیداشت شهدای تاسوعای حسینی (ع) چابهار و دعای ملکوتی ندبه در جمعه اول بهمن‌ماه با پخش سراسری شبکه ملی برگزار می‌شود.
سرپرست تبلیغات اسلامی زابل نیز در جلسه ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: گردهمایی فجر آفرینان عاشورایی با حضور ائمه جمعه و جماعات و تشکل‌های دینی و تجلیل از روحانیون انقلابی و چهره‌های ماندگار انقلاب در شهرستان زابل برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام محسن عارفی افزود: برگزاری گردهمایی فجر‌آفرینان عاشورایی با حضور ائمه جمعه و جماعات و تشکل‌های دینی، تجلیل از روحانیون انقلابی و چهره‌های ماندگار انقلاب، مراسم بزرگداشت ورود حضرت امام خمینی (ره) 12 بهمن‌ماه و پیروزی انقلاب اسلامی در مساجد امام خمینی و مسجد امام رضا (ع)، محفل انس با قرآن و غبارروبی گلزار شهدا، برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری، مراسم‌های مساجد و هیئت‌های مذهبی در دهه فجر در مساجد محوری شهرستان و قرائت ادعیه عاشورا، کمیل، توسل و زیارت حضرت رسول (ص) در مصلی المهدی از مهم‌ترین برنامه‌های مصوب جلسه ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی در این شهرستان است.
وی بیان کرد: جلسه ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور رئیس شورای هیئات مذهبی، رئیس کانون مداحان و شاعران مذهبی، کارشناسان اداره در واحدهای فرهنگی، قرآنی، تبلیغی و تشکل‌های دینی با هدف برنامه‌ریزی با‌شکوه‌تر مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و آیین‌های بزرگداشت ایام‌الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی تشکیل شد.