یکشنبه 4 مهر‌ماه سال 1389

 

 

خاش  

شهرستان خاش با مساحت 21153 کیلومتر مربع 12 درصد خاک بلوچستان را تشکیل داده و تا زاهدان 176 کیلومتر فاصله دارد. دارای  سه بخش مرکزی نوک آباد و ایرندگان می باشد از نقاط شهری آن خاش نوک آباد و ایرندگان هستند. مهمترین دهستانهای آن عبارتند از سنگان نازیل کارواندر افضل آباد کوشه تمندان گوهر شهر ده قلعه و اسکل آباد . جمعیت ان بالغ بر 130000 نفر است که بیش از 40000 نفر آنها در شهر خاش ساکن هستند.خاش خوش آب و هواترین نقطه بلوچستان بوده و زمین های کشاورزی بسیار حاصلخیزی دارد.  

 

 

 

 

گرچه تاریخ اسکان مردم در خاش به قبل از اسلام می رسد ولی نقطه شهری خاش در زمان نادر شاه افشار اهمیت بیشتری یافت. وی با انتصاب یکی از بلوچ های با نفوذ منطقه به نام  میر بایی خان که همسرش از  نوادگان فتحعلی شاه قاجاربود  به حکومت خاش راه زنان را سرکوب کرد . میر بایی خان قلعه ای در خاش بنا نمود که مرکز حکومت وی در سرحد گشت و این باعث ترقی شهر خاش گردید.  

 

 

 

نقاط دیدنی شهر خاش عبارتند از: کوه تفتان یا کوه چهل تن  بزرگترین آتفشان نیمه فعال ایران با ارتفاع 4042 مترکه در فاصله 50 کیلومتری شمال شرق خاش واقع شده است و گاز و بخار از دهانه آن متصاعد می شود که در اطراف دهانه مقادیر زیادی گوگرد وجود دارد و سالانه بیش از 20000 ورزشکار از آن صعود می کنند. دریاچه زیبا و دیدنی سر دریا در بالای قله تفتان قلعه حیدر آباد و کمال آباد و قلعه ناصری مناره مسجد جامع خاش مسجد جامع اهل سنت قبرستان چند هزار ساله هفتاد ملا درخت کهنسال سرو سنگان(میر عمر) درخت کهنسال روستای دهپابید چشمه آبگرم تفتان و دره های سرسبز و زیبای آن چون تمین سنگان تمندان خلبند روپس و.. قلعه میر رضایی در نازیل و نقاط دیدنی بسیار دیگر. 

 

همایش معلمان جدیدالاستخدام

چهارشنبه 31 شهریور ماه سال 1389

 

همایش معلمان جدیدالاستخدام در زاهدان  

 

Image 

 درهمایش بزرگ سفیران علم وایثارهزارو 870 نفر معلم جدید الاستخدام اموزش و پرورش استان با قرائت میثاق نامه معلمی به مناطق خدمتی خود اعزام شدند.دراین همایش مدیرکل اموزش وپرورش استان گفت امسال ازمحل سهمیه استخدامی اموزش وپرورش علاوه بر جذب هزار و870 معلم تعداد2 هزار و 700 نیروی حق التدریس و400 نیروی شرکتی هم جذب اموزش و پرورش شدند.اعتصام گفت 84 درصد نیروهای جذب شده ازفارغ التحصیلان دانشگاهی استان بودند .وی همچنین از پذیرفته شدن نیروهای بومی بعنوان گام مهمی درحل مشکل ماندگاری و نقل  و انتقالات  نیروها در اموزش  و پرورش بیان کرد.مدیرکل اموزش وپرورش همچنین به معلمان توصیه کرد تا در دوران خدمت خود الگوی بسیارخوبی برای تعلیم وتربیت وکانون محبت ومهرورزی نسبت به دانش اموزان باشند. دراین مراسم سردارباغبانی فرمانده قرارگاه انصارسپاه پاسداران باتبریک سال جدید تحصیلی  به فرهنگیان وهفته دفاع مقدس ضررورت حفظ وترویج ارزشهای دوران دفاع مقدس را درفضاهای اموزشی مورد تاکید قرار داد.

 

کاریکاتور احمدی نژاد

سه شنبه 30 شهریور ماه سال 1389

کاریکاتور

خودنویس khodnevis.org


نیک آهنگ کوثر roozonline.com


من گفتم، ایالات متحده(آمریکا) باید ایران را بعنوان یک قدرت بزرگ به رسمیت بشناسد!

حکم اعدام 3 متهم قاچاق مواد مخدر در زندان مرکزی یزد اجرا شد.

سه شنبه 30 شهریور ماه سال 1389
 
 3 نفر در یزد اعدام شدند
 
  
حکم اعدام 3 متهم قاچاق مواد مخدر در زندان مرکزی یزد اجرا شد.
آفتاب:‌ 3 نفر از محکومین قاچاق مواد مخدر در زندان مرکزی یزد به دار مجازات آویخته شدند. 

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان یزد، 2 نفر از متهمین به اسامی م - م و ع - ج به اتهام مشارکت در اخفاء 111 کیلوگرم هروئین از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب اسلامی یزد به اعدام و مصادره اموال محکوم شده بودند. 

همچنین محکوم علیه دیگر به نام ع - د نیز به اتهام حمل و نگهداری یک هزار و 520 کیلوگرم تریاک و 60 کیلوگرم هروئین از سوی دادگاه انقلاب اسلامی شهرستان بافق به اعدام و مصادره اموال محکوم شده بود. 

احکام صادره در مورد این 3متهم از سوی دادستانی کل کشور تایید و تنفیذ شده و تقاضای تخفیف مجازات نیز در جلسه کمیسیون عفو قوه قضاییه رد و این احکام در صبحگاه روز دوشنبه 29 شهریورماه اجرا شد